Czym Dla Ciebie Jest Stomatologia Cyfrowa?

Cyfrowe technologie w stomatologii zyskują coraz bardziej na popularności i to zasłużenie. Dość obszernie mówił o tym Adam Nowicki w pierwszym odcinku podcastu „Dentysta Nie Tylko 3D”. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji go posłuchać- znajdziesz go tutaj. Adam obszernie omówił swoje doświadczenia z drukarkami i skanerami, ale może nie przekonały Cię do końca. . Dlatego zapytałem 3 innych dentystów, pionierów tej dziedziny : czym dla nich jest stomatologia cyfrowa? Poniżej znajdziesz ich wypowiedzi w kolejności alfabetycznej 🙂

Maciej Drosd

Chyba nikt lepiej nie potrafi połączyć artyzmu i cyfrowego świata… Jak pomaga mu cyfrowa stomatologia W Poszukiwaniu Piękna?

Stomatologia cyfrowa … to ocean możliwości , poczucie wolności twórczej . Stomatologia cyfrowa to pierwszy okres w mojej karierze kiedy serio czuję, że mam pełną kontrolę nad procesem . Jednocześnie ,jak nigdy, mogę otrzymywać konstruktywne sugestie z labu. To bardzo czujny krytyk moich działań – scaner obnaża dalece więcej detali niż analog, jednocześnie pozwala na natychmiastowe korekty niedostępne klasycznie . W końcu stomatologia cyfrowa to powrót do pierwotnej radości dziecka – zabawa w pracy i praca przez zabawę . Dla mnie bomba !

Michał Trochimiuk

Przez niektórych nazywany „Mistrzem Meshmixera”, w którym robi cuda. Cyfrowe waxupy, inlaye to jego chleb powszedni. Oto co odpowiedział na zadane przeze mnie pytanie:

Stomatologia cyfrowa to dla mnie przede wszystkim nieoceniona pomoc w planowaniu leczenia. Jest takie powiedzenie powtarzane na każdym sympozjum „Start with the end in mind”. Dzięki cyfrowym waxupom zaczynam pracę z pacjentem mając finisz nie tylko w głowie, ale także w rękach.

Zajrzyj na jego profil na FB -masa cennej wiedzy całkowicie za darmo.

UWAGA! Zanim przejdziesz do kolejnego akapitu chciałbym poinformować, że już w październiku 2020 ukaże się specjalny odcinek Podcastu, w którym wystąpi właśnie Michał Trochimiuk. Jestem mega podekscytowany, tym bardziej, że Michał przygotował coś ekstra dla słuchaczy Podcastu. Stay tuned !

Zbigniew Orzechowski

W tym wypadku cyfrowa stomatologia musi być istotna. Zbyszek stworzył jedną z najbardziej zaangażowanych społeczności w Polsce opartą o cyfrowe projektowanie szablonów chirurgicznych- Szablonauta Orzechowski.

Cyfra w stomatologii to dla mnie w tej chwili niezbędne narzędzie pracy. Daje przede wszystkim możliwość zintegrowanego planowania wszystkich etapów leczenia, wizualizację efektów i zdecydowanie większą precyzję zabiegów chirurgicznych. Dzięki planowaniu DSD, cyfrowemu wax-upowi, wydrukowanemu mock-upowi mogę zaprezentować pacjentowi możliwy do zrealizowania efekt leczenia, natomiast dla mnie jako implantologa niezwykle pomocne są drukowane szablony, dzięki którym precyzyjnie i bezpiecznie mogę wszczepiać implanty, nawet w trudnych przypadkach. Dzięki narzędziom cyfrowym ( część z nich to darmowe programy 3D) mam dokładnie sprecyzowany cel, który chcę osiągnąć, zaplanowane w sposób optymalny poszczególne etapy i metody leczenia oraz lepszą jakość wykonywanych zabiegów. A na końcu jest zadowolenie pacjenta i moja satysfakcja.

Czym Dla Ciebie jest Stomatologia Cyfrowa? Zostaw wiadomość w komentarzu!

Wypatruj kolejnych wpisów na blogu i odcinków podcastu, w których postaram się, aby bohaterowie tego wpisu jeszcze bardziej rozwinęli swoje wypowiedzi!