7 Filarów Cyfrowej Stomatologii W Polsce

Cyfrowe technologie w stomatologii zyskują w dzisiejszych czasach coraz bardziej na znaczeniu.

Choć pojawia się coraz więcej dostępnych narzędzi, które pozwalają na „ucyfrowienie” gabinetu, to czasem nie bardzo wiadomo do jakich zabiegów możemy je wykorzystać i czy realnie wspomogą naszą pracę. Dlatego może najłatwiej pomysłów szukać u kogoś, kto dzięki cyfrowym narzędziom zmienia życie swoich pacjentów o 180 stopni?

Dzisiaj przedstawiam wam listę 7-miu, które wprowadzają cyfrową rewolucję w Polsce na naszych oczach.

To jest oczywiście moja subiektywna lista, przedstawiona alfabetycznie. Zachęcam do obserwowanie działalności każdej z tych osób, bo można się od nich sporo nauczyć.

Adam Nowicki to pionier cyfrowej implantologii i protetyki w rejonie Zagłębia Miedziowego. Wraz z żoną Kasią prowadzi w Lubinie Diamante Clinica. Jeśli nie śledzisz jego prac na bieżąco ( możesz zobaczyć je TUTAJ) to w wielkim skrócie: cyfrowy workflow + kreatywne wykorzystanie druku 3D + spektakularne efekty.

Mimo że Agnieszka Kulik jest założycielką jednego z najnowocześniejszych gabinetów dentystycznych w Poznaniu to moim zdaniem dużo ciekawiej przedstawia się jej inny projekt- Exclusive Dental Lab, który podobnie jak Exclusive Dental Studio, prowadzi z mężem Kamilem Szewczykiem. Choć sami nie są technikami dentystycznymi, stworzyli w pełni cyfrowe laboratorium świadczące usługi dla lekarzy z całej Polski. Jakby tego było mało- dr Agnieszka stworzyła własną metodę leczenia nakładkowego Secret Ortho.

Koniecznie zerknij na Instagram Exclusive Dental Studio – według mnie jeden z najlepiej prowadzonych social media w branży 🙂

Bartosz Cerkaski to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Założyciel Akademii DSD, której celem jest promocja kompleksowej stomatologii w oparciu o technikę Digital Smile Design. Niedawno byłem uczestnikiem webinaru, w którym pokazywał jak zintegrować Invisalign i DSD- dalej jestem pod wrażeniem efektów, jakie potrafi osiągnąć stosując te narzędzia. Ojciec chrzestny cyfrowo planowanej i emocjonalnej stomatologii w Polsce.

Ortodoncja bez zamków i drutów- niemożliwe? Ten ortodonta leczy praktycznie wszystkich swoich pacjentów metodą nakładkową Invisalign pokazując, że ortodoncja jest już gotowa na całkiem cyfrowe rozwiązania. Nie wierzysz? Efekty leczenia przez dr Mateusza Falkowskiego znajdziesz TUTAJ lub na jego profilu na Instagramie (czasem pojawiają się też szybkie samochody).

Paweł Szuba- Paszkiewicz to lider stomatologii cyfrowej z południa Polski. Na co dzień leczy pacjentów w swojej klinice Centrum Estetique w Polanicy, ale prowadzi również szkolenia pod szyldem Digital Dental Education. Nazwa jego kursu? „Skanuj, planuj, bądź digital”- chyba nie muszę mówić dlaczego znalazł się na tej liście 🙂

Czy jest możliwe leczenie ortodontyczne pacjentów w całej Polsce przez jednego lekarza? Prof. Piotr Fudalej udowadnia, że tak. Pionier tele-ortodoncji w Polsce. Dzięki swojej autorskiej metodzie Smileline może nadzorować prowadzone przez współpracujących z nim lekarzy leczenie ortodontyczne pacjentów praktycznie w dowolnym miejscu na świecie.

Szablonauta Orzechowski, czyli Zbigniew Orzechowski, prowadzi kursy ( ostatnio nawet online) z projektowania szablonów chirurgicznych. Pokazuje w przystępny sposób jak zintegrować badanie CBCT z modelami uzębienia i przygotować swój pierwszy szablon do druku. Jeśli interesujesz się implantologią, chirurgią i szablonami to może warto zostać Szablonautą?

Podsumowanie

Tak przedstawia się moja subiektywna lista największych pionierów cyfrowej stomatologii w Polsce. Chciałbym również zapytać Ciebie:

Kto znalazłby się na Twojej liście filarów cyfrowej stomatologii?